Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce filmem promują działalność

OSP GRS Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce istnieje od około trzech lat. Promują donację szpiku kostnego, współpracują z polskim ośrodkiem dawców szpiku Medigen, wspierają małych pacjentów walczących z nowotworami. Wczoraj opublikowali krótki film, którym promują swoją działalność.

Jak wspomina Prezes Stowarzyszenia OSP GRS SWPB Paweł Gębalski – w zebraniu założycielskim uczestniczyło 47 osób. Stowarzyszenie działało wówczas na terenie dwóch województw. Dziś ma swoich przedstawicieli w każdym województwie. Zrzesza około trzystu członków. Zasadniczym celem działalności Stowarzyszenia jest promocja donacji szpiku kostnego. Temu służy m.in. współpraca z ośrodkiem Medigen. Przedstawiciele SWPB organizują rejestrację potencjalnych dawców szpiku, ale nie tylko. Uczestniczą w zabezpieczeniu medycznym imprez, w których uczestniczą, organizują pokazy ratownicze.

Najbardziej znani są jednak z organizowanej od kilku lat akcji „Paczka dla dzieciaka na Święta od strażaka. Dziś jest to już akcja ogólnopolska. Wolontariusze Stowarzyszenia odwiedzają wówczas szpitale dziecięce. Małych pacjentów obdarowują świątecznymi paczkami, które choć na chwilę pozwolą zapomnieć o walce z ciężką chorobą nowotworową.

Aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców Stowarzyszenie przygotowało czterominutowy film prezentujący zaledwie fragment swojej działalności. Został on opublikowany na platformie YouTube. Zachęcamy do jego obejrzenia.

One Reply to “Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce filmem promują działalność”

  1. Wspaniali, dzielni bohaterowie, zarówno w pracy jak i poza nią. Dziękujemy za to, że jesteście i dajecie nam przykład jak być dobrym człowiekiem ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *