Strażacy z Gulbieniszek odebrali wóz z PSP

W piątek (21.02) w Jeleniewie na Suwalszczyźnie odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Gulbieniszkach. Wcześniej samochód służył strażakom suwalskiej PSP.

Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulbieniszkach trafił samochód wykorzystywany wcześniej przez Państwową Straż Pożarną. Mowa o samochodzie typu GBA 2,5/25 na podwoziu Mercedes-Benz Atego 1325 z napędem uterenowionym (4x) i zabudową firmy Stolarczyk. Samochód przez 12 lat służył strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. Pod koniec ubiegłego roku został zastąpiony fabrycznie nowym samochodem typu GBA Iveco w zabudowie firmy Szczęśniak. Wówczas mercedes stał się zbędnym. Wóz nie jest nowy, ale jak zapewniają strażacy; nadal jest w dobrym stanie technicznym. W nowej jednostce zastąpił blisko 40-letniego wyeksploatowanego stara.

W uroczystości przekazania samochodu uczestniczyli m.in. nadbryg. Jarosław Wendt, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Jarosław Zieliński, suwalski poseł na Sejm RP. Na ręce byłego sekretarza stanu w MSWiA władze Gminy Jeleniewo skierowały podziękowanie za działania na rzecz wzmocnienia potencjału ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy. W poprzednich latach, do tutejszych OSP trafiły dwa nowe lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gulbieniszkach nie jest włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. W ubiegłym roku interweniowała przy jedynie dwóch pożarach. Nowszy wóz niewątpliwie jeszcze skuteczniej dbać strażakom o bezpieczeństwo pożarowe na terenie gminy.

Foto: Iza Kosakowska / Polskie Radio Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *