Strażacy z Osowa mają nowy wóz

W nieco ponad rok od pamiętnego pożaru w garażu remizy OSP Osowo, jednostka odebrała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zniszczonego wówczas Stara 244 zastąpi nowe volvo.

30 listopada minął rok odkąd w garażu remizy OSP Osowo koło Nowogardu w powiecie goleniowskim doszło do pożaru. Zapalił się STAR 244, jeden z dwóch samochodów pożarniczych będących na wyposażeniu jednostki. Dzięki szybkiej reakcji strażaków do tragedii nie doszło, jednak obiekt wymagał remontu, a nadpalony i osmolony wóz nie nadawał się już do dalszego użytku. Ostatecznie został wystawiony na sprzedaż. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał, podobnie z resztą jak drugi wóz Jelcz.

Druhowie od razu podjęli starania by jak najszybciej odnowić garaż, a także zdobyć nowy wóz bojowy. Remont został wykonany dzięki funduszom Gminy Nowogard i dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, w wysokości blisko miliona złotych, ziścić mogły się również marzenia o zakupie nowego wozu. W czerwcu miało miejsce podpisanie umowy z dostawcą wyłonionym w przetargu. Auto warte 1 135 tys. złotych na podwoziu volvo zabudowała firma Bocar.

Dziś druhowie odebrali swój nowy wóz z zakładu pod Częstochową. Więcej o nowym nabytku jednostki, już wkrótce.

Foto nagłówkowe: OSP Osowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *