Świdnica, Tarnów: Groźne zdarzenia z udziałem wozów PSP

Do dwóch groźnych zdarzeń z udziałem wozów PSP doszło w ciągu weekendu na polskich drogach. W Świdnicy kierowca bojowej scanii wjechał w zaparkowane na poboczu auta. Z kolei w okolicach Tarnowa wóz ratownictwa technicznego marki SCANIA zjechał z jezdni do rowu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Świdnicy. Po godzinie 17:00 strażacy z miejscowej JRG PSP wyjechali samochodem GBA SCANIA do pożaru budynku mieszkalnego w Jaworzynie Śląskiej. W drodze na miejsce zdarzenia, na ulicy Komunardów strażacka SCANIA najechała na dwa zaparkowane na poboczu auta marki Toyota. W wyniku zdarzenia oba auta zostały mocno potłuczone. Powierzchownych uszkodzeń doznał również wóz PSP. Strażacy, jak również osoby postronne nie ucierpieli w tym zdarzeniu. Utrudnienia w ruchu na ulicy Komunardów występowały przez około trzy godziny.

Foto: Swidnica24.pl

Do kolejnego zdarzenia z udziałem samochodu straży pożarnej doszło w Zalasowej koło Tarnowa. Wczoraj w godzinach porannych zastęp ratownictwa technicznego z JRG 2 Tarnów jechał do zdarzenia drogowego w Woli Lubeckiej. Miał tam miejsce wypadek z udziałem karetki transportowej. Na drodze między Szynwałdem a Zalasową samochód ratowniczy wypadł  jezdni do rowu. W chwili zdarzenia jezdnia była w tym miejscu śliska. W wyniku zdarzenia strażacy jadący wozem zostali przewiezieni do szpitala. Samochód został lekko uszkodzony.

Policja zajęła się wyjaśnianiem okoliczności obu zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *