Święta na drogach: Więcej wypadków, ofiar i nietrzeźwych kierujących

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia na polskich drogach nie należały do najspokojniejszych. W 187 wypadkach zginęło 20 osób, a 233 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 506 nietrzeźwych kierujących.

Choć policyjne zintensyfikowane działania na drogach wciąż trwają, już teraz można pokusić się o pewne podsumowanie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ciągu minionych trzech dni na polskich drogach policja odnotowała 187 wypadków. W ich wyniku życie straciło 20 osób, a 233 zostały ranne. Ponadto mundurowi wyeliminowali z ruchu 506 nietrzeźwych kierujących.

Najwięcej wypadków miało miejsce we wtorek – 95. Zginęło w nich 8 osób, 118 zostało rannych. Najtragiczniejszy był jednak drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia doszło do 56 wypadków. Śmierć poniosło 9 osób, a 72 zostały ranne.

Niestety, pod każdym z tych względów tegoroczne święta prezentują się gorzej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wedle policyjnych statystyk z zeszłego roku, między 24 a 26 grudnia 2018 roku na drogach doszło do 145 wypadków, w których zginęło 11 osób, zaś 179 zostało rannych. Wówczas ujawniono, także mniej nietrzeźwych kierujących, 410.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” potrwa do godziny 22. w niedzielę. Każdego dnia o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dbać będzie około 5 tys. policjantów ruchu drogowego. W poniedziałek poznamy statystyczne dane za cały ten okres. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku, w ciągu sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wtedy 1275 kierowców prowadzących pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

Foto nagłówkowe: Policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *