Szkolna „mascottka” trafiła na Podkarpacie

Renault Mascott z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej po wielu latach służby został przekazany do OSP z województwa podkarpackiego. Szkolna „mascottka” trafiła do miejscowości Nawsie w powiedziecie ropczycko-sędziszowskim.

Przekazanie samochodu z zasobów Państwowej Straży Pożarnej do OSP z Nawsia, to efekt decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Druhowie pojazd odebrali z Warszawy w miniony piątek (2.10). Pomimo swoich lat, auto nadal jest w dość dobrym stanie, a na liczniku ma przejechanych zaledwie 27 tys. kilometrów. Strażacy z Nawsia na nowy wóz czekali od wielu lat. Stąd też nowy samochód powitano dźwiękiem syreny alarmowej, racami świetlnymi.

W szkolnej JRG mascott, był wykorzystywany, podobnie jak w większości jednostek PSP eksploatujących tego typu auto, jako podstawowy samochód ratownictwa technicznego. Samochód posiada sześcioosobową kabinę, napęd 4×2. W zabudowie firmy Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych umieszczono zbiornik na wodę o poj. tysiąca litrów, stulitrowy zbiornik na środek pianotwórczy, a także jednozakresową autopompę wysokociśnieniową o wydajności 250 litrów. Jest ponadto wyposażony w w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia, rozkładany pneumatycznie maszt z najaśnicami do oświetlania terenu działań ratowniczych oraz wciągarkę elektryczną.


Samochód już wkrótce rozpocznie służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Nawsia, gminy Wielopole Skrzyńskie i okolic. Zastąpi leciwego Mercedesa D 911.

Foto: OSP Nawsie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *