Tomek – tata 5 letniego Kuby, strażak, potrzebuje Twojego wsparcia !

Bartek Kozak, 31 letni żołnierz Wojska Polskiego prosi o pomoc dla swojego najlepszego przyjaciela – Tomka, który potrzebuje olbrzymiej sumy pieniędzy, aby móc stoczyć równą walkę z rakiem mózgu. Tomek to strażak z Goleniowa, tata małego Kubusia, mąż Andżeliki, a przede wszystkim dobry, młody człowiek, który do tej pory pomagał innym, a teraz sam jak nigdy potrzebuje pomocy.

Wszystko zaczęło się 6 lat temu, gdy dzień po służbie w straży pożarnej Tomek miał atak padaczki. Wykonano badanie tomografii komputerowej: diagnoza – guz mózgu. – Informuje Bartek

Został wyznaczony termin na operację wycięcia guza, którego niestety nie udało się  usunąć w całości. Tomek przeszedł na rentę i normalnie funkcjonował jak każdy zdrowy facet.

minęło 5.5 roku…
…na twarzy pojawił się jakby „paraliż nerwu twarzowego”, zaczęły się problemy z mową, myśleniem… Wraz z żoną Andżeliką, Tomek pojechał na tzw. SOR na Unii Lubelskiej w celu ustalenia przyczyny. Zrobiono badanie tomografi komputerowej, w której wykazano zmiany w mózgu. Lekarz stwierdził że konieczne jest badanie rezonansu magnetycznego w celu dokładniejszego badania. Po 2 tyg. zrobiono rezonans magnetyczny. Diagnoza była straszna -guz dużych wymiarów. Natychmiastowa operacja. Druga operacja 19.02.2019. Po tygodniu, wypuszczono do domu. Kilka dni później wyciek płynu z rany pooperacyjnej. Okazało się, że wylał się płyn mózgowo-rdzeniowy. Podejrzenie wodogłowia. Założono drenaż lędźwiowy. Usunięto nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego. Po tygodniu usunięcie drenażu, wypis do domu. Po następnym tygodniu silny ból głowy, wymioty. Przetransportowanie karetką na SOR przy Unii Lubelskiej . Zrobiono tomograf komputerowy – stwierdzenie gromadzenia się płynu mózgowo-rdzeniowego. W celu zbadania płynu czy nie ma infekcji założono drenaż do głowy. Po tygodniu badania płynu, zapadła decyzja założenia zastawki komorowo-otrzewnowej. W międzyczasie wynik badania histopatologicznego: Glioblastoma IV – glejak wielopostaciowy IV stopnia. Ustalono termin chemioterapii w celu dalszego leczenia. – Czytamy na stronie zbiórki

Niestety, oszczędności rodziny nie wystarczą na pokrycie kosztów wstępnego leczenia, które w klinice w Kőln w Niemczech kosztuje 56000 €. Dlatego zwracamy się do Wszystkich z wielką prośbą o wsparcie. Pomóżmy osobie, która ma wielkie serce i kiedy tylko była taka potrzeba, sama niosła pomoc. Zbiórka pieniędzy dla Tomka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl, do tej pory udało się zebrać 64 550zł, wpłaty można dokonać pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/j83w9w.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *