Tragiczny finał pościgu za golfem

Tragicznie zakończył się policyjny pościg za kierowcą golfa po drogach trzech powiatów. Wszystko zaczęło się w piątek późnym wieczorem w Sandomierzu. W powiecie mieleckim auto uderzyło w radiowóz. Mimo szybko udzielonej pomocy uciekający kierowca zginął na miejscu.

W piątek (8.01) wieczorem sandomierscy policjanci pełniący służbę na terenie miasta podjęli próbę kontroli samochodu osobowego volkswagen golf. Kierujący autem nie zareagował jednak na sygnały funkcjonariuszy i podjął ucieczkę. Mundurowi ruszyli w pościg, który szybko przeniósł się na ulice Tarnobrzega.

Do ścigających golfa dwóch patroli z Sandomierza dołączyły się kolejne trzy radiowozy. Uciekający nie miał jednak zamiaru poddać się. Jechał z nadmierną prędkością, niejednokrotnie stwarzając zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W Padwi Narodowej mieleccy policjanci ustawili blokadę na drodze wojewódzkiej 985. W poprzek jezdni ustawili radiowóz, ale i to nie powstrzymało uciekiniera. Kierowany przez 43-latka volkswagen z bardzo dużą prędkością uderzył w bok radiowozu.

Siła uderzenia sprawiła, że samochód policyjny przemieścił się i uderzył w ciężarówkę. Volkswagen zatrzymał się kilkanaście metrów dalej i stanął w płomieniach. Świadkowie zdarzenia podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia płonącego auta, ewakuowali z rozbitego auta nieprzytomnego kierowcę. Na miejsce zdarzenia wysłano pięć zastępów PSP i OSP z Mielca, Padwi Narodowej i Jaślan oraz zespół ratownictwa medycznego. Podjęta przez świadków i kontynuowana przez profesjonalne służby resuscytacja krążeniowo-oddechowa 43-latka nie powiodła się. Mężczyzna zmarł na miejscu. Wiadomo, że jechał sam. Zarówno inni uczestnicy zdarzenia, jak też osoby postronne nie ucierpiały w tym wypadku.

Droga wojewódzka 985 była zablokowana na czas akcji ratowniczej i czynności policyjno-prokuratorskich.

Fotografia nagłówkowa: Tarnobrzeg na sygnale – Mateusz ChmielowiecWięcej zdjęć: www.mateuszchmielowiec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *