Tragiczny pożar w bloku w Puławach. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby w podeszłym wieku zginęły w pożarze mieszkania na jednym z osiedli w Puławach (lubelskie). Dramat rozegrał się najprawdopodobniej minionej nocy. Służby ratunkowe o zdarzeniu dowiedziały się dopiero przed południem.

W piątek około godziny 10:00 puławscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy Norwida w Puławach. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy JRG PSP Puławy i zastęp Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty „PUŁAWY”. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze.

Po przybyciu na miejsce strażacy dostali się do zadymionego mieszkania, w którym znaleźli dwie nieprzytomne osoby w podeszłym wieku. Po ewakuacji ze strefy zagrożenia ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednak mimo długich starań strażaków i załóg zespołów ratownictwa medycznego nie udało się uratować 90-letniej właścicielki mieszkania i jej o 3 lata starszego znajomego. Oboje najprawdopodobniej zmarli w wyniku zaczadzenia.

Jak wstępnie ustalono pożar rozpoczął się od zwarcia w urządzeniu zasilanym elektrycznie, które zapaliło się. Następnie ogień rozprzestrzenił się na meble pokojowe. Gdy ratownicy weszli do mieszkania okazało się, że pożar wypalił się samoistnie. Po oddymieniu pomieszczeń, do pracy przystąpili policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Ciała ofiar, decyzją prokuratora, zabezpieczono w Zakładzie Medycyny Sądowej, gdzie będą przeprowadzone sekcje zwłok. W działaniach uczestniczyło 5 łącznie zastępów z miejscowej JRG PSP i ZSP Grupy Azoty „PUŁAWY”.

Fotografia nagłówkowa: Policja Puławy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *