Tragiczny wypadek autobusu w powiecie wejherowskim

Trzy osoby zginęły, a ponad dwadzieścia zostało poszkodowanych w wyniku wypadku z udziałem autobusu, do którego doszło we wtorkowe popołudnie między Mierzynem a Mierzynkiem, w powiecie wejherowskim na Pomorzu. Stan trzech osób jest poważny.

Do zdarzenia z udziałem autobusu pracowniczego i auta osobowego doszło we wtorek (14.07), około godziny 14:40 na drodze łączącej Mierzyno z Mierzynkiem w województwie pomorskim. W następstwie zderzenia obu pojazdów, autobus uderzył jeszcze w drzewo. Pojazd ten przewoził trzydzieści jeden osób, pracowników jednej z okolicznych firm. Na miejsce wypadku skierowano kilkanaście zespołów ratownictwa medycznego, w tym trzy zespoły HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska, Koszalina oraz Olsztyna, a także kilkanaście zastępów straży pożarnych, w tym grupę operacyjną komendanta wojewódzkiego PSP.

Pomimo wysiłku ratowników, trzy osoby (dwóch mężczyzna i kobieta) zginęły na miejscu. Siedem osób zostało rannych. Stan trzech określany jest jako ciężki, a kolejnych trzech jako średni. Kilkanaście innych osób odniosło lżejsze obrażenia. Najciężej rannych przetransportowano do gdańskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Pozostałe osoby trafiły do szpitali w Słupsku, Wejherowie i Pucku. Dwanaście osób, po zbadaniu i zaopatrzeniu na miejscu wypadku, zwolniono do domów.

Akcja ratownicza zakończyła się późnym popołudniem. Do pracy przystąpili śledczy i dochodzeniowcy, których zadaniem jest ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku. Na tą chwilę wiadomo, że kierowca autobusu oraz kierujący osobowym audi, byli trzeźwi.

Fotografia nagłówkowa: Facebook/OSP Gniewino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *