Tragiczny wypadek koło Kościerzyny. Zginęły trzy młode osoby

Trzy młode osoby zginęły w wyniku zderzenia się samochodu osobowego z ciężarówką w Kaliszu koło Kościerzyny na Pomorzu. Po zderzeniu VW Bora rozpadł się na kawałki.

Informacja o wypadku na drodze wojewódzkiej 235 między Kaliszem a Dziemianami w powiecie kościerskim wpłynęła we wtorek (21.01) tuż po godzinie 20:00. W Kaliszu, na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia się samochodu osobowego Volkswagen Bora z samochodem ciężarowym. Na miejsce skierowano zastęp PSP z Kościerzyny, a także pobliskie jednostki OSP, zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Ratownicy po dotarciu zastali porażający widok. Rozkawałkowane auto osobowe, którego części rozrzucone były na obszarze kilkudziesięciu metrów i znajdujący się częściowo poza jezdnią ciągnik siodłowy z naczepą. Samochodem osobowym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Nie mieli szans na przeżycie. Kierowca ciężarówki został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Droga w miejscu wypadku zablokowana była przez kilka godzin. Wykonano oględziny miejsca wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący autem osobowym na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. W działaniach na miejscu uczestniczyło 7 zastępów PSP i OSP z Kościerzyny, Dziemian, Lipusza i Radunia.

Źródło info, foto: Dawid Kobus, Kościerski112

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *