Tragiczny wypadek koło Legionowa

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj przed południem. W Łajskach koło Legionowa czołowo zderzyły się dwa auta osobowe. Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10:00 na ulicy Nowodworskiej w Łajskach (powiat legionowski). Z nieznanych przyczyn kierująca Kia kobieta w wieku ok. 68 lat straciła panowanie nad pojazdem, następnie jej auto uderzyło w bariery, zjechało na przeciwny pas i uderzyło czołowo w jadącego tym pasem forda. Drugim autem podróżowały dwie kobiety. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z JRG PSP Legionowo i OSP Wieliszew, trzy zespoły PRM i policjanci.

Służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Strażacy, wykorzystując sprzęt hydrauliczny, wykonali dostęp do osób poszkodowanych, ewakuowali je z rozbitych pojazdów i przekazali przybywającym zespołom pogotowia ratunkowego. Pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować życia starszej kobiety, która podczas jazdy najprawdopodobniej zasłabła i straciła przytomność. Osoby podróżujące fordem z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Na czas akcji ratowniczej i czynności dochodzeniowych ruch na drodze był wstrzymany w obu kierunkach.

Foto: Marek Śliwiński / Warszawska Grupa Luka&Maro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *