Tragiczny wypadek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś nad ranem na krajowej czterdziestce koło Kędzierzyna-Koźla. W wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z koparką śmierć na miejscu poniósł operator koparki.

W poniedziałek (02.12.2019 r.) o godzinie 6.48 dyżurny SKKP otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i maszyny budowlanej na drodze krajowej nr 40 (tzw. łącznik obwodnicy Kędzierzyna-Koźla z drogą krajową nr 45). Niezwłocznie zadysponował do tego zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej z JRG 1, JRG 2 oraz OSP Większyce.

Działania straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu osoby poszkodowanej, która została przygnieciona przez koparkę, postawieniu maszyny na koła, neutralizacji płynów eksploatacyjnych z samochodu ciężarowego oraz koparki. Niestety, w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca maszyny budowlanej. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń.

W akcji ratowniczej oprócz strażaków z Kędzierzyna-Koźla i Większyc brały udział również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „BRZEG” z Komendy Powiatowej PSP w Brzegu oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WROCŁAW-4” z JRG 4 KM PSP Wrocław. Służby zakończyły działania około godziny 15. Przez cały ten czas ruch w miejscu wypadku był wstrzymany, a samochody kierowano na objazdy.

Foto nagłówkowe: KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *