Tragiczny wypadek pod Bydgoszczą. Mazda uderzyła w drzewo, kierowca zginął

Około 23:00 we wtorek na lokalnej drodze między Brzozą a Pieckami w powiecie bydgoskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Osoba mazda uderzyła w drzewo. Kierujący autem zginął na miejscu, pasażer trafił do szpitala.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Podchorążych PSP w Bydgoszczy (GBA, SRd) i jednostki OSP KSRG z Brzozy (SLRt) i Nowej Wsi Wielkiej (GBA), jak również dwa zespoły PRM. Ratownicy na miejscu zastali znajdujący się poza jezdnią samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Wewnątrz znajdowały się dwie osoby zakleszczone.

Zadaniem służb było zabezpieczenie miejsca wypadku, wykonanie dostępu do poszkodowanego pasażera przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz jego ewakuacja. Po udzieleniu niezbędnej pomocy na miejscu zdarzenia ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierujący autem w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu wycieków oraz pomocy w wykonaniu czynności dochodzeniowych na miejscu wypadku.

Okoliczności i przyczyny wypadku ustala bydgoska policja pod nadzorem prokuratury.

Foto nagłówkowe: OSP Brzoza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *