Tragiczny wypadek pod Łowiczem. Auto wjechało w grupę pieszych

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś po południu w Żłakowie Kościelnym koło Łowicza w województwie łódzkim. Kierowany przez 25-latka bmw uderzył w grupę pieszych wracających z pogrzebu. Dwie osoby nie żyją, kolejne dwie przebywają w szpitalach.

Do zdarzenia doszło przed godziną 15:00. W grupę osób wracających z uroczystości pogrzebowych wjechało osobowe bmw, za kierownicą którego siedział 25-latek. Auto uderzyło w czterech mężczyzn. Na miejsce wypadku zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego, osiem zastępów straży pożarnych i policjantów. Zadaniem ratowników było zabezpieczenie miejsca wypadku oraz udzielenie pomocy poszkodowanym. Pomimo wysiłków nie udało się uratować życia dwóch mężczyzn w wieku 47 i 64 lat. Kolejni dwaj w wieku 53 i 65 lat zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Łowiczu.

Okoliczności wypadku nie są jeszcze znane. Wiadomo, że mężczyźni szli chodnikiem, na który wjechało auto. Od 25-letniego kierującego BMW pobrano krew do dalszych badań. Sprawca najbliższe godziny spędzi w policyjnej celi.

Fotografie nagłówkowe: Państwowa Straż Pożarna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *