Tragiczny wypadek w powiecie słubickim. Zginęło trzech nastolatków

Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło o poranku w powiecie słubickim (woj. lubuskie). Ford fiesta wypadł z drogi, uderzył w drzewa i po dachowaniu uderzył w murek. Ofiary to młode osoby w wieku 15-16 lat.

Informacja o wypadku na drodze powiatowej między miejscowościami Żabice, a Górzyca do słubickich służb wpłynęła dziś, tuż po godzinie 5:00. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, jednostki policji i zespoły ratownictwa medycznego. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu uczestniczy osobowy ford fiesta, którym podróżowały trzy osoby.

W wyniku zdarzenia auto zostało poważnie zniszczone, a jadące nim osoby doznały ciężkich obrażeń. Ratownicy wykonali dostęp do poszkodowanych i ewakuowali ich na zewnątrz. Następnie podjęli walkę o ich życie, jednak czynności resuscytacyjne nie przyniosły rezultatu. Dwaj 16-latkowie i 15-latek zginęli na miejscu.

Wstępne okoliczności wskazują, że kierujący osobowym fordem fiesta stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze, zahaczył o dwa drzewa i dachując ściął betonowe ogrodzenie – informuje rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim, nadkom. Marcin Maludy.

Prokuratura wszczęła śledztwo mające ustalić okoliczności i przyczyny wypadku. Śledczy będą ustalać również w jaki sposób nastolatkowie weszli w posiadanie auta i kluczyków.

Foto: Lubuska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *