Trzech strażaków zginęło w pożarze składu autoczęści w rosyjskim Krasnojarsku

Trzech doświadczonych strażaków z Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Kraju Krasnojarskiego zginęło w pożarze składu części samochodowych, jaki wybuchł w środę przed południem lokalnego czasu. Ich śmierć potwierdził mer Krasnojarska. W akcji uczestniczy ponad 150 strażaków.

Informacja o pożarze składu przy ulicy Kalinina w Krasnojarsku na Syberii do regionalnego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS) wpłynęła tuż po godzinie 10. lokalnego czasu. Na miejsce skierowano 48 strażaków i 15 jednostek techniki z krasnojarskiego garnizonu. Według początkowych informacji pożar objął powierzchnię 800 metrów kwadratowych. W budynku miała znajdować się jedna osoba. Gdy pierwsi ratownicy dojeżdżali na miejsce, nad płonącym obiektem unosił się gęsty, czarny dym.

Foto: 24.mchs.gov.ru

Mimo wysiłku strażaków ogień rozprzestrzenił się na powierzchnię 3500 metrów kwadratowych, a dach składu autoczęści zawalił się. Wówczas, na miejscu było już 110 strażaków i 33 jednostki. W trakcie akcji gaśniczej utracono kontakt z trzema strażakami prowadzącymi działania wewnątrz budynku. Wiele wskazuje, że zawalił się na nich dach budynku. Według rosyjskich mediów, wcześniej strażacy mieli zgłosić kierującym akcją, że w butlach skończyło się im powietrze. Przez ponad godzinę nie skontaktowali się z punktem obsługującym aparaty powietrzne na miejscu akcji.

Pożar udało się zlokalizować około godziny 15:30 czasu moskiewskiego. W zgliszczach natrafiono również na zwłoki pracownika magazynu. Śmierć trzech strażaków potwierdził w mediach społecznościowych mer Krasnojarska Siergiej Eremin. Ich ciał dotąd nie odnaleziono, stąd też MCzS, i Komitet Śledczy Prokuratury informacji o śmierci strażaków nadal nie potwierdzają. Jak poinformował portal Проспект Мира tragicznie zmarli strażacy mieli 46, 45 i 27lat. Dwaj z nich służyli w stopniu starszego chorążego, trzeci w stopniu sierżanta.

Śledztwo w sprawie pożaru wszczął Komitet Śledczy Prokuratury. Z kolei Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Kraju Krasnojarskiego powoła specjalną komisję, która zajmie się wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn pożaru. Jedna z hipotez zakłada wybuch butli z gazem.

Foto: 24.mchs.gov.ru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *