Uratowali szczeniaki uwięzione pod stodołą

Akcja była trudna, ale zakończyła się pełnym sukcesem. Strażacy z OSP Zalasowa przed kilkoma dniami wyciągnęli 7 szczeniąt uwięzionych pod stodołą.

W piątek wieczorem OSP Zalasowa w powiecie tarnowskim, została zaalarmowana przez jedną z mieszkanek o tym, że pod budynkiem stodoły na jej posesji uwięzione jest zwierzę lub zwierzęta. Spod drewnianego budynku dobiegał głośny pisk i skamlenie. Po rozpoznaniu ustalono miejsce skąd dochodzą odgłosy.

Pierwotnie strażacy próbowali wczołgać się pod stodołę, by w ten sposób dostać się do zwierząt. Okazało się to jednak nie możliwe, gdyż szczelina była zbyt mała. Niepowodzeniem zakończyła się też próba wykonania podkopu. Strażacy nie dali jednak za wygraną. Postanowili dotrzeć do zwierząt od środka.

To również nie było łatwe. Najpierw trzeba było przerzucić znaczną ilość słomy i siana, a następnie odciąć kilka belek z konstrukcji budynku. Dopiero to pozwoliło dotrzeć głodnych i zziębniętych zwierząt. Jak się okazało były to szczenięta. W pobliżu nie było ich matki, dlatego cała siódemka trafiła pod opiekę właścicieli posesji. Dopiero w poniedziałek okazało się, że matka szczeniąt wróciła i nic się jej nie stało. Pomoc w opiece nad psią rodziną zadeklarowała również Gmina.

Strażacy pełni satysfakcji ze szczęśliwego finału trudnej, wymagającej sporego wysiłku akcji, po ponad dwóch godzinach mogli wrócić do domów.

Foto nagłówkowe: OSP Zalasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *