W Brzeziej Łące powstanie nowa strażnica

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, jeszcze w tym roku w Brzeziej Łące koło Wrocławia stanie nowa strażnica OSP. Obiekt będzie budowany w miejscu obecnej remizy.

W minioną środę (4.03) podwrocławska Gmina w Długołęka ogłosiła przetarg służący wyłonieniu wykonawcy budowy nowego budynku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeziej Łące, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także zagospodarowaniem terenu. Konieczna będzie również rozbiórka obecnej remizy.

Gmina jest już w posiadaniu dokumentacji projektowej. Tą wykonała Pracownia D&A Architekci. Projektanci podzielili funkcjonalnie budynek na dwie części. Pierwszą stanowi garaż dwustanowiskowy dla samochodów ratowniczo-gaśniczych. Będzie on połączony z dyżurką, magazynem i przedsionkiem prowadzącym do szatni. Z kolei szatnia będzie połączona z sanitariatami oraz pomieszczeniem socjalnym. Druga część budynku będzie dwukondygnacyjna. Na parterze zaplanowano hall wejściowy z klatką schodową, bezpośrednio połączony z sanitariatami. Na piętrze natomiast powstanie sala dydaktyczno-szkoleniowa, kuchnia i pomieszczenie gospodarcze. Nowy obiekt będzie wyposażony w instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i odgromową. Projektowane jest ogrzewanie elektryczne – podłogowe i ścienne maty grzejne. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie nieco ponad 400 metrów2, zaś wysokość to niespełna 10 metrów.

Na oferty zainteresowanych wykonawców Urząd Gminy w Długołęce czeka do 23 marca br. Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia wszystkie prace budowlane powinny zakończyć się do 20 listopada 2020 roku, zaś pozwolenie na użytkowanie obiektu ma być uzyskane do 23 grudnia.

Remiza OSP w obecnym stanie / Foto: OSP Brzezia Łąka

Obecna siedziba OSP w Brzeziej Łące mieści się w parterowym, niepodpiwniczonym budynku murowanym o wymiarach 12,21m x 10,22m i wysokości niespełna 6,5 metra. Ten budynek, w ramach inwestycji zostanie rozebrany.

Foto: Wizualizacje w wykonaniu Pracowni D&A Architekci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *