W Dobrzyniewie Dużym płonęły wraki samochodów [FOTO]

17 zastępów PSP i OSP z Białegostoku i okolic przez niemal całą noc walczyło z pożarem samochodowych wraków składowanych na złomowisku w Dobrzyniewie Dużym. Spaleniu uległo kilkaset sprasowanych wraków pojazdów.

Informację o pożarze na terenie złomowiska w Dobrzyniewie Dużym, białostoccy strażacy otrzymali wczoraj po godzinie 17:00. Na miejsce skierowano strażaków PSP z Białegostoku i okolicznych jednostek OSP. Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce pożar był już mocno rozwinięty. Ogniem objęta była hałda o długości 10 metrów i wysokości 8 metrów. Składowano na niej sprasowane wraki samochodów.

Strażacy podali kilka prądów piany gaśniczej i wody. Dysponowane były kolejne siły i środki. Na opanowanie pożaru potrzebowali kilku godzin. W akcji wykorzystano ciężki sprzęt, którym przemieszczano spalone wraki. Dzięki temu strażacy mogli dotrzeć do wszystkich objętych pożarem samochodów. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do jego dogaszenia. Działania te trwały nieprzerwanie w godzinach wieczornych i nocnych.

Akcja zakończyła się po godzinie 5:00 nad ranem. Uczestniczyli w niej strażacy PSP z białostockich jednostek oraz JRG Sokółka oraz druhowie OSP z Pogorzałek, Koziniec, Wasilkowa, Choroszczy, Barszczewa i Dobrzyniewa Dużego. Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn powstania pożaru zajmują się policjanci.

Fotorelacja: Łukasz Rutkowski – Fotografia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *