Wejdą na szczyt dla Leosia

Na sobotę 22 sierpnia zaplanowano akcję charytatywną na rzecz 3-letniego Leona, syna strażaka z OSP Golejów koło Rybnika. Tego dnia zespół złożony z policjantów, ratowników i strażaków zdobędzie szczyt góry Żar w Beskidzie Małym, położony na wysokości 761m n.p.m.

Leon ma 3 lata. Jest synem jednego ze strażaków OSP w Golejowie koło Rybnika w województwie śląskim. Jako wcześniak, urodzony w ciężkiej zamartwicy, już na samym początku musiał stoczyć niełatwą walkę o życie. Na szczęście się udało, ale z powodu szeregu zaburzeń rozwojowych od ponad trzech lat jest rehabilitowany. Jest również pod opieką kilkunastu specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

Gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku dobremu, na jednej z rutynowych wizyt kontrolnych lekarka zauważyła na obrazie usg guzek. Chłopiec przejdzie wkrótce kolejne specjalistyczne badania, w tym biopsję tarczycy (u małych dzieci wykonywaną w znieczuleniu ogólnym). Oprócz tego, lekarze opiekujący się Leonem podejrzewają u chłopca chorobę genetyczną, w kierunku której również będzie prowadzona diagnostyka. Kolejne wizyty lekarskie, wiążące się z nimi wyjazdy, jak również rehabilitacja to coraz większe koszty, których rodzina nie jest w stanie samodzielnie ponosić.

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”. Chłopiec i jego rodzina mogą również liczyć na wsparcie szeregu przyjaciół, którzy wspierają rodzinę pomagają zdobyć środki na dalsze leczenie. Wśród nich jest Mateusz Giemza, członek OSP na sosnowieckiej Porąbce, pasjonat ratownictwa.

Jeszcze przed pandemią koronawirusa podjąłem się zorganizowania na rzecz Leona Charytatywnego Zlotu Samochodów Pożarniczych, ale niestety z wiadomych względów musiałem odwołać imprezę. W mojej szalonej głowie narodził się jednak inny pomysł, który w żaden sposób nie będzie kolidował z obecną sytuacją – mówi Mateusz Giemza.

Ten pomysł to charytatywna wyprawa na szczyt góry Żar, która ma się odbyć już w sobotę 22 sierpnia. Zdobycia szczytu ma dokonać zespół złożony z policjantów, ratowników i strażaków w ubraniach służbowych. Wyprawie towarzyszyć będą pokazy służb mundurowych oraz pierwszej pomocy. Celem akcji jest okazanie wsparcia Leonowi i jego rodzinie, zarówno w wymiarze duchowym, jak również finansowym. W ramach akcji przewidziano również zbiórkę pieniężną na rzecz chłopca.

Po więcej informacji na temat małego Leona zapraszamy na stronę Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zainteresowani udziałem w wyprawie powinni kontaktować się z jej organizatorem – Mateuszem Giemzą (tel. 534-048-642).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *