Witankowo: Wprowadzili się do zmodernizowanej remizy i odebrali nowy wóz

Miniony piątek to jedna z najważniejszych dat w blisko 75-letniej historii OSP Witankowo koło Wałcza w województwie zachodniopomorskim. Tego dnia jednostka wprowadziła się do odnowionej strażnicy, a także odebrała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy GBA na podwoziu MAN TGM 18.320.

Uroczyste spotkanie z okazji otwarcia rozbudowanej strażnicy i przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego odbyła się w piątek 18 grudnia. W uroczystości, oprócz przedstawicieli lokalnej społeczności i strażaków udział wzięli m.in.: Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski; st. bryg. Jarosław Tomczyk, zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP w Szczecinie; dh Bogdan Wankiewicz, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zarówno nowy samochód, jak też rozbudowa remizy to inwestycje od dawna wyczekiwane przez jednostkę. Dotychczasowa remiza pozwalała jedynie na garażowanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Po rozbudowie strażacy uzyskali drugi garaż, w którym spokojnie mógł zmieścić się drugi, większy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Rozpoczęta w wakacje i przeprowadzona w iście ekspresowym tempie inwestycja pochłonęła blisko 420 tys. złotych. Do wybudowanego garażu wprowadzony został nowy samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA na podwoziu MAN TGM 13.290 z napędem 4×4 zabudowany przez kielecką firmę Moto-Truck. Samochód został odebrany zaledwie dwa dni wcześniej. Został wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności ponad 4,5 tys. litrów. Kosztował ponad 870 tys. złotych. Na jego zakup złożyły się środki z budżetu Gminy Wałcz, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz komendanta głównego PSP.

Foto: extrawalcz.pl, OSP Witankowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *