Włamał się do remizy, wpadł w ręce druhów

Druhowie z Lipienka w powiecie chełmińskim minionej nocy zatrzymali włamywacza, który za swój cel obrał właśnie remizę. Jak informują druhowie, włamywacz sam uruchomił alarm, który zbudził strażaków.

Do włamania doszło dzisiejszej nocy po godzinie 2:00. Około godziny 2:39 strażaków z OSP Lipienek zbudziły alarmy na telefonach. Gdy dotarli do strażnicy okazało się, że nie jest to wezwanie do pożaru, czy wypadku. Po wejściu do budynku udało im się udaremnić kradzież. Pierwszy ze strażaków, który dotarł do strażnicy w pomieszczeniu biurowym zastał złodzieja, z należącym do strażaków laptopem w ręku. Już po chwili włamywacz sam znalazł się w rękach strażaków. Z nimi grzecznie oczekiwał, na przyjazd policyjnego patrolu.

Jak informują druhowie, sprawca włamania wszedł do budynku przez okno uchylne, które wyłamał. Drzwi okazały się zbyt mocne. Oprócz okna straty nie są na szczęście wielkie. Uszkodzeniu uległy jedynie pieczęci oraz jeden z dokumentów przechowywanych w szafie.

Sprawca zajrzał również do skrytek sprzętowych w samochodzie pożarniczym.

Opatrzność Boża czuwała nad naszą Strażnicą i znajdującym się w niej sprzęcie, ponieważ sam sprawca szukając pewnie skrzynki bezpiecznikowej uruchomił przez przypadek DSP i załączył nam alarmy!!! – informują druhowie na fanpage`u jednostki.

Włamywacz został przekazany policjantom. Wkrótce poniesie konsekwencje prawne swojego czynu.

Fotografia nagłówkowa: Fb / OSP KSRG Lipienek

One Reply to “Włamał się do remizy, wpadł w ręce druhów”

  1. To gdyby nie włączył alarmu przypadkiem było by pozamiatane. warto lepiej się zabezpieczać. Dobrze że tak się skończyło. A złodziejowi łapki odjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *