Włamanie do OSP Łódź-Wiskitno: Druhowie zorganizowali „zrzutkę” na nowy sprzęt

Ochotnicy z Łodzi-Wiskitna organizują zrzutkę na zakup sprzętu ratowniczego, który zastąpi rzeczy zrabowane w minionym tygodniu z wozu samochodu bojowego. Na ten cel potrzeba około 80 tys. złotych.

W nocy z drugiego na trzeci stycznia tego roku doszło do włamania do garażu przy remizie OSP Łódź-Wiskitno. Nieustaleni dotąd sprawcy wybili otwór w ścianie garażu. Następnie weszli do środka i uszkodzili zabezpieczenia skrytek w ciężkim samochodzie ratowniczo-gaśniczym SCANIA. Z pojazdu zniknął specjalistyczny sprzęt, w tym: urządzenia hydrauliczne Lukas, węże hydrauliczne, pilarki do drzewa Stihl, pilarka do stali i betonu Stihl, przenośny zestaw oświetleniowy Peli 9490, piła szablasta Makita ze skrzynią oraz zestaw wkrętarek Makita również ze skrzynią, młot 5 kg oraz przedłużacz bębnowy.

Łączna wartość strat to co najmniej 70 tys. złotych. Skradziony sprzęt, w przeważającej części jest nowy. Został zakupiony razem z samochodem, zaledwie kilka miesięcy temu. Jest on niezbędny do niesienia pomocy ludziom, których życie jest zagrożone. Ochotnicy z Łodzi-Wiskitna w ciągu roku uczestniczą w licznych interwencjach. Ratują również osoby poszkodowane w wypadkach drogowych. Bez tego sprzętu ich możliwości są mocno ograniczone.

Nie czekając więc na efekty pracy policjantów, strażacy zdecydowali się kupić nowy sprzęt w miejsce ukradzionego. Z uwagi na jego wysoką wartość, sami nie są w stanie tego dokonać. Jednym z pomysłów na zebranie potrzebnej sumy, było zorganizowanie zbiórki na popularnym portalu Zrzutka.pl. Strażacy obrali sobie za cel zebranie 80 tys. złotych w niespełna miesiąc. Zachęcamy do wsparcia zbiórki. Wszystkie niezbędne szczegóły znajdziecie tutaj.

Foto nagłówkowe: OSP Łódź-Wiskitno

O włamaniu pisaliśmy również tutaj:

Włamanie do OSP Łódź-Wiskitno. Zginął specjalistyczny sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *