Wóz bielskich strażaków przewrócił się na bok. Jechali do wypadku

W okolice Bielska-Białej wróciła zima. Od rana na lokalnych drogach doszło do wielu kolizji. Jedna z nich przytrafiła się strażakom, jadącym do wypadku.

Przed godziną 7:00 strażacy z JRG 2 KM PSP Bielsko-Biała zostali zadysponowani zastępem GBAPr 2/36+750 Scania P360CB do zdarzenia drogowego w miejscowości Grodziec. Na miejsce zdarzenia jednak nie dojechali, gdyż sami ulegli wypadkowi. Na ulicy Bielskiej w Jaworzu kierowca samochodu pożarniczego chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, który jechał przed nim i zahamował celem ustąpienia mu przejazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym czasie z przeciwnego kierunku nadjeżdżał inny pojazd. Kierowca wozu strażackiego, aby uniknąć zderzenia czołowego z tym samochodem odbił w bok, co skutkowało utratą panowania na śliskiej nawierzchni i wywrotką samochodu strażackiego na poboczu.

Załogę samochodu PSP stanowiło pięciu strażaków. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń. Jednak wszyscy, dla pewności zostali przewiezieni do szpitala na badania. Osoby podróżujące innymi pojazdami z opresji wyszli cało. Również uszkodzenia samochodu pożarniczego nie wyglądają poważnie. Po remoncie, za kilka miesięcy powinien wrócić do służby.

Tymczasem, jak informuje portal bielsko.info:

W sieci pojawiły się informacje o konieczności przeprowadzenia zbiórki pieniędzy dla strażaków, którzy będą musieli pokryć koszty uszkodzenia wartego milion złotych wozu bojowego.

Do tej sprawy, w rozmowie z portalem, odniosła się oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej st. kpt. Patrycja Pokrzywa, która wyjaśnia, że taka zbiórka nie jest potrzebna.

– Kierujący wozem bojowym nie ponosi odpowiedzialności finansowej za uszkodzony sprzęt, który jest ubezpieczony. Strażacy posiadają także dodatkowe ubezpieczenie na wypadek utraty zdrowia.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *