Wybuch gazu w wieżowcu w Preszowie na Słowacji

Co najmniej 5 osób zginęło a ponad 40 jest rannych po wybuchu gazu w jednym z wieżowców w mieście Preszow na Słowacji. Wieżowiec jest poważnie uszkodzony i według informacji słowackich mediów jest zagrożony zawaleniem.

Do eksplozji doszło dziś około południa między dziewiątym a dwunastym piętrem. Po eksplozji w budynku wybuchł pożar, który objął piętra od szóstego do dwunastego. Trzy najwyższe kondygnacje są doszczętnie zniszczone. Eksplozja zniszczyła klatkę wewnętrzną schodową,  Strażacy wciąż walczą z ogniem, a także starają się dotrzeć na dach budynku i wszystkich mieszkań.

Jak na razie służby potwierdziły śmierć pięciu osób. Jedna osoba wypadła z balkonu. Rannych jest ponad 40 osób. Jak poinformowała straż pożarna z budynku ewakuowano wszystkie osoby, do których ratownicy mogli dotrzeć. Według informacji podawanych przez słowackie media, zniszczenia konstrukcji budynku są na tyle ogromne, że wieżowiec jest grozi zawaleniem.

W akcji uczestniczy kilkudziesięciu strażaków z Preszowa i okolic, w tym zespół MUSAR z Żilina (Średnia Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w Terenie Zurbanizowanym). Do pomocy skierowano również żołnierzy 2. Brygady Zmechanizowane i dwa wojskowe śmigłowce BlackHawk. Na miejsce udają się również premier Słowacji Peter Pellegrini, z ministrami: spraw wewnętrznych Denisą Sakovą i zdrowia Andreą Kalavską.

Foto nagłówkowe: Hasičsky a záchranny zbor Słowacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *