Wybuch na terenie zakładu w Bieruniu. Zginął jeden z pracowników

Przed południem doszło do wybuchu na terenie zakładu NITROERG w Bieruniu (woj. śląskie). W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna. Na miejscu jest kilkanaście jednostek straży pożarnej, interweniowały zespoły Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj ok. godz. 11:20 na terenie zakładu produkcyjnego NITROERG S.A. w Bieruniu, podczas rutynowej procedury unieszkodliwiania odpadów doszło do detonacji. W wyniku tego zdarzenia zostały poszkodowane dwie osoby – poinformowała w komunikacie na swojej stronie internetowej spółka wchodząca w skład Grupy KGHM.

Huk towarzyszący eksplozji słyszany był w miejscowościach oddalonych nawet o kilkanaście kilometrów od Bierunia. Na miejsce zdarzenia skierowano 15 zastępów straży pożarnej z Tych i okolicznych miejscowości. W akcję ratowniczą zaangażowano również dwa zespoły HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, obrażenia jakich doznał jeden z poszkodowanych pracowników okazały się śmiertelne. Drugi w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Jak przekazała Spółka, do zdarzenia doszło na placu przeznaczonym do unieszkodliwiania odpadów, który znajduje się poza głównym obszarem produkcyjnym.

Nie ma zagrożenia pożarowego. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości, ani dla środowiska naturalnego – uspokaja kierownictwo NITROERG S.A.

Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tragicznego zdarzenia. Spółka zapowiedziała niezwłoczne powołanie komisji, która również będzie wyjaśniać okoliczności dzisiejszego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *