Wybuch pieca pod Łodzią. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba nie żyje, kolejna została ranna w wyniku wybuchu pieca centralnego ogrzewania, do jakiego doszło wczoraj po godzinie 17. w Wiączynie Dolnym (powiat łódzki-wschodni). Na miejscu pracowało 10 zastępów PSP i OSP.

Wczoraj tuż po godzinie 17. strażacy z powiatów łódzkiego-wschodniego i brzezińskiego zostali powiadomieni o wybuchu w domu jednorodzinnym w Wiączynie Dolnym (powiat łódzki-wschodni).  Na miejsce zadysponowano łącznie 10 zastępów PSP i OSP. Do zdarzenia udali się również policjanci i zespoły ratownictwa medycznego oraz pogotowie gazowe.

Po dojeździe ratownicy potwierdzili zdarzenie. Zastali też dwie osoby poszkodowane, którym udzielili niezbędnej pomocy. Mimo wysiłku nie udało się uratować 65-letniego mężczyzny. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziona została 61-letnia kobieta. Według wstępnych informacji w budynku mogło dojść do wybuchu gazu. Szybko jednak ta informacja została zweryfikowana. Oględziny potwierdziły, że doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania.

Według ustaleń przyczyną wybuchu była niewłaściwa eksploatacja kotła węglowego. Na miejscu pracowały cztery zastępy PSP z JRG w Koluszkach i JRG w Brzezinach, a także zastępy OSP z Bedonia, Jordanowa, Andrespola i Lipin oraz trzy zespoły PRM.

Foto nagłówkowe: OSP Bedoń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *