Wybuch w wieżowcu na Słowacji. Ratownicy nadal poszukują jednej osoby [Foto/wideo]

Do siedmiu wzrósł bilans ofiar wczorajszego wybuchu gazu w wieżowcu w Preszowie na wschodzi Słowacji. Ratownicy wciąż poszukują jednej osoby, której ciało powinno znajdować się na 12. piętrze.

Jak poinformowały dziś słowackie służby, strażacy przeszukali już wszystkie mieszkania w zniszczonym w wyniku wybuchu gazu i pożaru wieżowcu w Preszowie. Wczoraj potwierdzono śmierć pięciu osób. Ponadto około 40 zostało poszkodowanych, a z budynku ewakuowano 34 osoby. Pożar został zlokalizowany wczoraj wieczorem. Dziś strażacy zakończyli jego dogaszanie. W dalszym ciągu przeszukiwali budynek. Z uwagi na to, że klatka schodowa zawaliła się całkowicie, strażacy do poszczególnych mieszkań musieli wchodzić od zewnątrz. Dziś odnaleziono ciała kolejnych dwóch ofiar. Nadal poszukiwana jest co najmniej jedna osoba. Nie ma jednak pewności, czy w chwili wybuchu osoba ta znajdowała się w budynku.

Wczoraj ze skutkami wybuchu i pożarem zmagało się dziewięćdziesięciu strażaków i ratowników zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z Preszowa i okolicznych miast. Dziś na miejscu pracowało jeszcze dwunastu strażaków i cztery samochody pożarnicze, w tym dwa wysięgniki z Preszowa i Koszyc.

Służby wyjaśniają przyczyny i okoliczności wybuchu i pożaru.

Foto nagłówkowe: Policja Słowackiej Republiki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *