Wybuch zniszczył dom strażaka. Przyjaciele organizują pomoc

Do tragedii doszło wczoraj o poranku w Kobiernicach koło Bielska-Białej. W wyniku wybuchu gazu, dom uległ częściowemu zawaleniu. Spod gruzów wydobyto sześć osób, w tym dwoje dzieci. Życia 68-letniej kobiety nie udało się uratować.

Wybuch miał miejsce tuż po godzinie 8:00 w budynku mieszkalnym przy ulicy Wolności. W wyniku eksplozji budynek został poważnie uszkodzony, w znacznej części uległ zawaleniu. Na miejsce wezwane zostały służby ratownicze, w tym kilkanaście zastępów PSP i OSP. Szybko okazało się, że do nieszczęścia doszło w domu jednego z ich kolegów, funkcjonariusza PSP pełniącego służbę w JRG 1 w Bielsku-Białej.

Spod gruzów wydobyto sześć osób. W pierwszej kolejności pięć osób, które z obrażeniami nie zagrażającymi życiu zostały przewiezione do szpitala. Są to dzieci w wieku 2 i 5 lat oraz osoby dorosłe w wieku 33, 37 i 72 lata. Wśród poszkodowanych jest również strażak, który chwilę wcześniej wrócił ze służby. W dalszej fazie działań ratownicy wydobyli szóstą osobę, kobietę w wieku 68 lat, którą przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety, lekarz stwierdził zgon. Budynek zamieszkany był jeszcze przez trzy inne osoby. W chwili wybuchu były one jednak poza miejscem zamieszkania.

16.10.2020 godzina 10:30 Kobiernice, ul. Wolności – trwają czynności służb ratunkowych po wybuchu gazu, do którego…

Opublikowany przez Bielskie Drogi Piątek, 16 października 2020

W akcji ratowniczej udział brało 30 zastępów PSP i OSP z Bielska-Białej i powiatu bielskiego, a także Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP z Jastrzębia-Zdroju. Na miejscu obecny był również śląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski oraz grupa operacyjna Komendanta Głównego PSP. Równocześnie ze strażakami i służbami medycznymi, swoje czynności prowadzili również policjanci i śledczy, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także prowadzili czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn tragedii.

Już w kilka godzin po wybuchu, w sieci internetowej założona została zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu. Informacje jej dotyczące dostępne są tutaj:

Zmarła w wyniku zdarzenia kobieta, to matka dwóch strażaków pełniących służbę w bielskiej komendzie oraz dwóch innych strażaków kobiernickiej OSP. Kondolencje rodzinie złożyli m.in. komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant wojewódzki PSP w Katowicach nadbryg. Jacek Kleszczewski oraz komendant miejski PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Zbigniew Mizera, zapewniając o wsparciu oraz niezbędnej pomocy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Fotografia nagłówkowa: zrzutka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *