Wykonawca projektów strażnic w Garwolinie, Kozienicach i Puławach wyłoniony

Na przestrzeni ostatnich tygodni komendy powiatowe PSP w Puławach, Garwolinie i Kozienicach przeprowadziły przetargi na wyłonienie wykonawców dokumentacji projektowych dla swoich nowych siedzib. Zaskoczenia nie było, wszystkie projekty wykona poznańska firma A.DO XXI.

Jako pierwsi – jeszcze pod koniec lipca – poszukiwania projektanta, dla nowego obiektu, rozpoczęli strażacy z Puław (lubelskie). W tym przypadku, oprócz projektu nowego budynku ze wszystkimi instalacjami oraz zagospodarowaniem terenu, wykonawca będzie musiał wykonać również projekt rozbiórki dotychczas użytkowanych obiektów. To ze względu na to, że nowy obiekt powstanie w miejscu obecnej strażnicy przy ulicy Słowackiego 51 – niemal na wylocie z Puław w kierunku Lublina.

Na czas prac puławscy strażacy zawodowi mieliby przenieść się do innego obiektu. Wśród potencjalnych lokalizacji tymczasowej strażnicy wymienia się bazę po nieistniejącym już Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej (PKS Puławy). Do przetargu przystąpiło jedenaście firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła poznańska firma A.DO XXI Sp. z o.o. o wartości 172 200 złotych.

W miesiąc później, pod koniec sierpnia, przetargi na wykonanie dokumentacji projektowych ogłosiły komendy powiatowe PSP w Kozienicach i Garwolinie (mazowieckie). Strażacy garwolińscy z obiektu przy ulicy Targowej w centrum, przeniosą się na obrzeża miasta, w pobliże dwóch węzłów łączących Garwolin z ekspresową „siedemnastką”. Na obrzeża swojego miasta przeniosą się również strażacy z Kozienic. Budynek nowej komendy powstanie przy ulicy Głowaczowskiej, w sąsiedztwie szpitala powiatowego.

Chętnych na zaprojektowanie nowej strażnicy w Garwolinie było pięć firm, zaś w Kozienicach jedynie dwie. Podobnie jak w Puławach, najkorzystniejsze oferty zaproponowała A.DOXXI. W Kozienicach ta oferta zdobyła maksymalną ilość punktów za każde z kryteriów (cena, doświadczenie kierownika zespołu, doświadczenie członków zespołu). W pozostałych przypadkach oferta poznańskiej firmy nie była najtańszą, a kryterium, które zdecydowało o jej wygranej było doświadczenie kierownika zespołu, który będzie przygotowywał poszczególne dokumentacje. A to firma ma bogate. W ostatnich latach zrealizowała szereg projektów dla nowych obiektów Państwowej Straży Pożarnej na terenie kraju.

Wstępne wizualizacje mamy poznać już niebawem. Zaś dokumentacje powinny być gotowe jeszcze w tym roku. Inwestycje miałyby ruszyć już w przyszłym roku, w ramach kolejnego rządowego programu modernizacji służb mundurowych podległych MSWiA, zaplanowanego na lata 2021-2024. Jednak, do tej pory rząd nie przedstawił jeszcze założeń do projektu nowej ustawy modernizacyjnej.

Foto nagłówkowe, ilustracyjne: Przykładowa wizualizacja obiektu komendy powiatowej/miejskiej PSP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *