Wypadek na placu budowy. 31-latek zginął zasypany w wykopie

Przed południem, w Kościanie (woj. wielkopolskie) doszło do tragicznego w skutkach wypadku na terenie budowy. 31-letni mężczyzna zmarł podczas prac w wykopie zmarł w wyniku przysypania ziemią.

Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 10:00. Służby ratownicze odebrały wiadomość o wypadku na budowie przy ulicy Gostyńskiej. 31-letni mężczyzna pracował w wykopie. W pewnym momencie został zasypany ziemią. Koledzy poszkodowanego ruszyli mu na ratunek. Zawiadomili również służby ratownicze.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół PRM, zastępy PSP i OSP z Kościana, a także policjanci. Po dojeździe pierwszych jednostek straży pożarnej okazało się, że poszkodowany mężczyzna został już wydobyty i znajduje się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Ratownicy prowadzili reanimację. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu wsparcia załodze pogotowia ratunkowego. Resuscytacja trwała kilkadziesiąt minut, niestety zakończyła się niepowodzeniem. Lekarz stwierdził zgon. Strażacy zabezpieczyli jeszcze wykop przed dalszym osuwaniem się ziemi.

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: Kościan112

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *