Wypadek policjantów pod Krakowem. Radiowóz wpadł do potoku

W nocy patrol policji z powiatu krakowskiego asystował załodze karetki przewożącej pacjenta. W Czatkowicach koło Krzeszowic kierowca radiowozu stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie auto przebiło barierki i wylądowało w potoku. Mundurowi trafili do szpitala.

Do groźnego zdarzenia doszło dziś po godzinie 2:00 w nocy. Policjanci brali udział w asyście dla karetki pogotowia ratunkowego, która przewoziła chorego. W Czatkowicach koło Krzeszowic kierujący radiowozem policjant stracił panowanie nad autem, w wyniku czego samochód przebił bariery ochronne i wpadł do potoku.

Auto zostało poważnie zniszczone. Policjantom na szczęście udało się samodzielnie opuścić pojazd, po czym ruszyli szukać pomocy. Tej w odległości ok. 400 metrów od miejsca wypadku udzielił im kierowca przejeżdżającego pojazdu, który wezwał służby ratownicze. Pomocy mundurowym udzielili również mieszkańcy pobliskiego domu.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy PSP z JRG-3 Kraków i jednostek OSP Czerna, Miękinia, Czatkowice, Krzeszowice, a także 2 zespoły ratownictwa medycznego. Poszkodowani policjanci, po zaopatrzeniu na miejscu zostali przewiezieni do szpitala. Jeden z funkcjonariuszy opuścił już placówkę, drugi pozostał lecznicy.

Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn zdarzenia.

Foto ilustracyjne: Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *