Wypadek strażaków ze Strzyżowa. Ich wóz wpadł w poślizg i zjechał do rowu

O poranku na krajowej dziewiętnastce, między Rzeszowem a Domaradzem doszło do wypadku samochodu pożarniczego SCANIA z JRG KP PSP Strzyżów. Pojazd wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Strażacy zostali ranni.

Do zdarzenia doszło około 7:30 w miejscowości Lutcza. Strażaków wezwano do neutralizacji substancji ropopochodnej na jezdni. Dojeżdżając do miejsca zdarzenia samochód GBA 2,5/30 SCANIA wpadł w poślizg, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał do rowu i dachował. Samochód najprawdopodobniej wjechał w rozlany olej.

Na pomoc kolegom przyjechali druhowie z Lutczy i Jawornika, a także zastępy PSP ze Strzyżowa, a także ciężkie samochody ratownictwa drogowego z Krosna i JRG 1 Rzeszów. W wyniku zdarzenia dwóch strażaków zostało rannych. Zostali przewiezieni do szpitala.

Nasza jednostkabierze udział w zdarzeniu w miejscowosci Lutcza gdzie pojazd strazacki wypadł z jezdni.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku Środa, 30 września 2020

Samochód, który uległ wypadkowi, to pięcioletni GBA 2,5/30 na podwoziu SCANIA P360 (numer operacyjny 561[R]22). Został już wydobyty z rowu, przy użyciu specjalistycznych wozów ratowniczych. Uszkodzenia pojazdu są znaczne. Decyzje odnośnie jego przyszłości będą podejmowane wkrótce.

Fotografia nagłówkowa: Facebook / OSP Jawornik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *