Wypadek wojskowej ciężarówki i samochodu koło Ostrołęki, jest wielu poszkodowanych

23 osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku wojskowej ciężarówki i samochodu osobowego na drodze krajowej nr 60 w Czarnowie koło Ostrołęki.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej, dwudziestu pięciu ratowników. Działania ratownicze trwają.

AKTUALIZACJA [5.04.2020 / 20:15]

Do wypadku doszło przed godziną 18:00 na krajowej sześćdziesiątce między Ostrowią Mazowiecką a Różanem. W Czarnowie samochód osobowy wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym w kolumnie wojskowym Jelczem. Ciężarówka należy do Wojsk Obrony Terytorialnej, a przewożeni nią byli żołnierze zawodowi, a także Wojsk Obrony Terytorialnej i WAT. W wyniku zderzenia ciężarowy Jelcz wypadł z drogi i przewrócił się na bok.

Spośród kilkudziesięciu żołnierzy jadących na „pace” ciężarówki piętnastu zostało rannych, w tym sześciu ciężko. Uczestniczą oni w działaniach w związku z pandemią Covid-19. Głównym zadaniem służb było udzielenie niezbędnej pomocy medycznej poszkodowanym.

Na miejscu oprócz strażaków pracowało osiem zespołów naziemnych Państwowego Ratownictwa Medycznego, zespoły HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy i Sokołowa Podlaskiego oraz policja. Droga krajowa 60 w pobliżu miejsca wypadku jest zablokowana. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Działania te prawdopodobnie przejmą służby wojskowe.

Foto: www.eOstroleka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *