Wypadek wozu słupskiej PSP. Opel uderzył w bok strażackiego MAN-a

Do groźnego zdarzenia z udziałem wozu Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Wita Stwosza. Strażacki MAN został uderzony w bok przez osobówkę, a następnie wywrócił się.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18:20. Trzy zastępy PSP z JRG 1 w Słupsku jechały alarmowo do zadymienia na klatce schodowej w budynku przy ulicy Pawła Włodkowica. Gdy strażacy przejeżdżali  ulicą Tuwima w kierunku ulicy Szczecińskiej, w bok samochodu GCBA 5/40 MAN uderzył osobowy opel jadący poprzeczną ulicą Wita Stwosza. W wyniku zderzenia ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy wywrócił się na bok.

W samochodzie ratowniczo-gaśniczym jechało pięciu strażaków. Trzech z niegroźnymi obrażeniami przewieziono na SOR w Słupsku. Do szpitala trafił również kierujący oplem. Wszyscy już po kilku godzinach opuścili placówkę. Kierujący pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu byli trzeźwi.

Na miejscu interweniowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Gdańska. Zadaniem ratowników było postawienie samochodu GCBA na koła oraz jego odholowanie z miejsca wypadku. Na razie nie wiadomo, który z kierowców będzie odpowiadał za spowodowanie zdarzenia. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci. Wiadomo, że rejon skrzyżowania, na którym doszło do zderzenia pojazdów jest monitorowany.

Foto, video: Mateusz Krzyk / Facebook Słupsk 998-112

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *