Zaatakował strażaka podczas akcji. Został zatrzymany przez policjantów

Funkcjonariusze z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali 46-latka, który zaatakował strażaka w czasie czynności i groził mu pozbawieniem życia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za przestępstwa których się dopuścił. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci pełniący służbę na terenie Ochoty otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który zaatakował strażaka podczas czynności służbowych. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że 46-latek przemieszcza się między piętrami i dobija się do mieszkań. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzania budynku. Na 6 piętrze bloku zauważyli mężczyznę, który biegał bez koszulki po klatce schodowej i uderzał w drzwi. 46-latek nie reagował na polecenia policjantów. Był bardzo nerwowy i czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze używając siły fizycznej wobec mężczyzny założyli mu kajdanki.

W rozmowie ze strażakiem i świadkami zdarzenia policjanci ustalili, że 46-latek uruchomił w bloku alarm przeciwpożarowy. Po przyjeździe na miejsce załogi straży pożarnej i przystąpieniu do działań mężczyzna zaatakował strażaka i groził mu pozbawieniem życia. 46-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z warszawskiej Ochoty przedstawili zarzuty 46-latkowi. Mężczyzna dodatkowo został ukarany mandatem za wywołanie niepotrzebnej czynności fałszywym alarmem. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

sierż. szt. Karol Cebula, Komenda Rejonowa Policji Warszawa III

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *