Zastępca komendanta głównego PSP odwołany

W Komendzie Głównej PSP odbyła się dziś uroczystość pożegnania ze służbą zastępcy Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Arkadiusza Biskupa.

Zastępca Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Arkadiusz Biskup został odwołany ze stanowiska. Jak czytamy w komunikacie na stronie Komendy Głównej PSP:

Minister spraw wewnętrznych i administracji, w związku z decyzją o rozwiązaniu stosunku służbowego, z dniem 24 lutego 2020 roku odwołał st. bryg. Arkadiusza Biskupa ze stanowiska zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W Komendzie Głównej PSP odbyło się dziś pożegnanie zastępcy komendanta. Jak informuje Komenda Główna PSP:

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak serdecznie podziękował swojemu zastępcy za ponad 30 lat służby na rzecz polskiego pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej. W sposób szczególny podziękował za zaangażowanie w realizację zadań oraz współpracę w ostatnich miesiącach.

Starszy brygadier Arkadiusz Biskup na stanowisko zastępcy komendanta głównego PSP powołany został 4 września 2018 roku. Jest absolwentem SGSP z 1993 roku, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Następnie skierowano go do służby w Komendzie Rejonowej PSP w Częstochowie. Po reformie administracyjnej w roku 1999, w nowo powstałej Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie, objął stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego, a w roku 2000 dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Częstochowie. W 2008 roku został powołany na stanowisko nieetatowego zastępcy dowódcy Kompanii Gaśniczej Centralnego Odwodu Operacyjnego „PORAJ”. Od 22 listopada 2016 r. pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach, a od 19 maja 2017 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach.

Na razie nie wiadomo kto przejmie obowiązki odwołanego zastępcy KG PSP.

Foto: asp. Tomasz Banaczkowski, „Przegląd Pożarniczy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *