Zbierają na protezę dla młodego strażaka

Kacper ma 22 lata. W maju br. uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku którego stracił rękę. Kilka miesięcy po tamtych wydarzeniach rodzina i przyjaciele organizują zbiórkę pieniężną, na zakup nowoczesnej protezy oraz dalszą rehabilitację.

Kacper Kaptur pracował jako kierowca ciężarówki. Podczas jednego z kursów, w maju tego roku uległ wypadkowi. Stracił rękę, doznał licznych obrażeń głowy, kręgosłupa i kończyn, jego stan oceniano wówczas jako krytyczny.

Zawsze był pełny energii, miał plany i pasje. Jeszcze jako nastolatek działał w straży – na początku jako członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Później,  kiedy był już pełnoletni i zdobył wszystkie niezbędne uprawnienia, zaczął wyjeżdżać do akcji ratowniczo-gaśniczych. Zawsze chciał pomagać innym – lubił to – wspomina rodzina Kacpra.

Tamten tragiczny wypadek odwrócił wszystko o 180 stopni, ale chłopak nie poddaje się. Dziś Kacper jest już w domu. Marzy mu się powrót do pracy. Aby je spełnić potrzebna jest kosztowna rehabilitacja, a przede wszystkim nowoczesna proteza.

Z pomocą koledze wyszli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłecku, do której należy Kacper. We wrześniu zorganizowali zbiórkę pieniężna na portalu Siepomaga.pl. Obecnie na koncie zbiórki jest 12 665 złotych, ale to wciąż kropla w morzu. Do zebrania jest ponad 232 tys. złotych. Zbiórkę wesprzeć może każdy, a wszelkie istotne informacje dostępne są na stronie zbiórki.

Foto: materiały informacyjne / Siepomaga.pl, OSP Kłecko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *