Zderzenie busa z ciężarówką pod Nowym Tomyślem. Nie żyje jedna osoba

W piątek 21 lutego około godziny około godziny 12:00 do Służb Ratowniczych w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej numer 92 w okolicach Lwówka (Powiat Nowotomyski) doszło do zderzenia busa i samochodu ciężarowego.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla oraz OSP Lwówek, a także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Po przybyciu na miejsce pierwszych służb potwierdzono zdarzenia, a zarazem zastano dwa busy oraz ciągnik siodłowy z naczepą.

Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach, pomimo podjętej reanimacji kierowcy Forda Transita mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu ciężarowego oraz pasażer po udzieleniu na miejscu zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Tomyślu. Czwarta osoba, która brała udział w tragicznym wypadku, kierowca drugiego busa nie doznał żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów z pojazdów biorących udział w zdarzeniu, pomoc Zespołom Ratownictwa Medycznego, uszczelnieniu wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika oraz neutralizacji wycieków z pojazdów. Na czas prowadzonych działań przez policję pod nadzorem Prokuratora była całkowicie zablokowana.

Źródło: Wielkopolska Na Sygnale/ Zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski, JRG KP PSP Nowy Tomyśl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *