Ze stołecznej „ósemki” do Słomczyna. Druhowie odebrali wóz od PSP

Strażacy ze Słomczyna w gminie Konstancin-Jeziorna pod Warszawą odebrali wczoraj średni samochód ratowniczo-gaśniczy przekazany przez Państwową Straż Pożarną. Renault Midlum do niedawna służył strażakom ze stołecznej JRG 8.

To dla nas szczególny dzień. Po latach starań wreszcie ciężka praca naszych druhów i przyjaciół naszej jednostki przyniosła wymierne skutki – napisali wczoraj na swoim profilu facebookowym słomczyńscy druhowie.

A powodem do radości jest przekazanie przez Państwową Straż Pożarną używanego, ale wciąż sprawnego i gotowego do działania, wozu ratowniczo-gaśniczego. Samochód marki Renault Midlum 220.15 typu GBA 2,5/30 do niedawna służył strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 KM PSP m. st. Warszawa. Po szesnastu latach służby w stolicy, został zastąpiony nowym samochodem GBA-Rt 2.9/16/340 MAN TGM 13.290, zakupionym w ramach projektu Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV.

Renault Midlum – nowy nabytek druhów ze Słomczyna – posiada sześcioosobową kabinę, napęd miejski 4×2 oraz zabudowę pożarniczą wykonaną przez Wawrzaszek ISS. Wóz został wyprodukowany w 2004 roku. Został wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów,
zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 litrów oraz autopompę Ruberg R30/2,5 o wydajności 3000 l/min.

Samochód pomimo wieku i intensywnej eksploatacji jest w bardzo dobrym stanie technicznym i – co podkreślają druhowie – zabezpieczy strażaków ze Słomczyna na lata. W najbliższym czasie ochotnicy dostosują pojazd do własnych potrzeb i uzbroją w specjalistyczny sprzęt. Wówczas samochód będzie mógł być włączony na podział bojowy jednostki. Druhowie serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie tego samochodu. My życzymy, aby zawsze dobrze służył.

Ochotnicza Straż Pożarna w Słomczynie istnieje od 1906 roku. Nie jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W zeszłym roku strażacy z tej jednostki wyjeżdżali do 56 zdarzeń. Obecnie mają do dyspozycji leciwego Jelcza. Jaki będzie los tego wozu, póki co nie wiadomo. Decyzje jeszcze nie zapadły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *