Zrzutka na remizę OSP Kawczyn

Ochotnicy z Kawczyna w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (woj. wielkopolskie) marzą o remizie z prawdziwego zdarzenia. Na ten cel potrzebują co najmniej 300 tys. złotych. Budowę wesprzeć może każdy z nas, dzięki zbiórce prowadzonej na portalu zrzutka.pl.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kawczynie koło Drawska powstała w 1948 roku. Przez wiele lat siedzibą OSP była zabytkowa kapliczka przy niemieckim cmentarzu. Tam magazynowano sprzęt. Wówczas jednostka nie dysponowała samochodem.

Pierwsze auto w kawczyńskiej OSP, polski Żuk, pojawiło się dopiero w 2003 roku. Dotychczasowa siedziba nie stwarzała jednak warunków do przechowywania samochodu. W tym celu, w samym centrum wsi powstała blaszana remiza, w której znalazło się miejsce dla samochodu i sprzętu pożarniczego. W kolejnych latach żuka zastąpił Lublin, a następnie fiat ducato, który służy druhom do dziś.

Mimo upływu czasu druhowie wciąż nie doczekali się remizy z prawdziwego zdarzenia. Z marzeń jednak nie rezygnują i starają się, by nowy obiekt stanął jak najszybciej. Dzięki wsparciu władz Gminy Drawsko strażacy mają już gotową dokumentację techniczną nowego budynku. Według wstępnego kosztorysu koszt budowy nowego obiektu wyniósłby co najmniej 300 tys. złotych. Dla OSP to wydatek wręcz nie możliwy. Druhowie, tak jak w codziennej służbie, nie poddają się i na różne sposoby starają się zebrać potrzebne pieniądze. Oprócz sprzedaży strażackiego kalendarza, zbiórki złomu czy próśb o wsparcie instytucji i przedsiębiorców, jednym ze sposobów jest zbiórka organizowana za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

Udział w niej wziąć może każdy, do czego gorąco zachęcamy. Szczegółowe informacje na temat zbiórki znajdziesz tutaj:

Foto nagłówkowe: OSP Kawczyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *