Związek OSP RP zaprasza na konsultacje do projektu ustawy o OSP

Pod koniec kwietnia MSWiA z Komendą Główną PSP opublikowały projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Jednocześnie zapowiedziano szerokie konsultacje społeczne, do których zaproszeni mają być również druhowie. Na swoje konsultacje zaprasza również Związek OSP RP.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, za pośrednictwem swojej strony facebookowej zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu ustawy o OSP.

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów OSP organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej – informuje Związek, dodając zarazem – że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Organizowane przez Związek konsultacje rozpoczną się w najbliższy poniedziałek (10.05) i potrwają do piątku (15.05). Konsultacje podzielono na pięć bloków tematycznych, którym poświęcone będą kolejne dni dyskusji.

Harmonogram konsultacji:
  1. Blok nr 1 – „Organizacja systemu ratowniczego” – poniedziałek, 10 maja,
  2. Blok nr 2 – „Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut” – wtorek, 11 maja,
  3. Blok nr 3 – „OSP – finansowanie nadzór, kontrola” – środa, 12 maja,
  4. Blok nr 4 – „Działalność społeczna OSP” – czwartek, 13 maja
  5. Blok nr 5 – „Dodatek do emerytur” – piątek 14 maja.

Rozpoczęcie spotkań zaplanowano na godzinę 17. każdego dnia. Dyskusje będą prowadzone za pośrednictwem technik komunikacji zdalnej i będą transmitowane w Internecie.

Zainteresowani aktywnym udziałem w dyskusjach powinni wypełnić specjalny formularz rejestracyjny. Zarejestrować może się każdy, jednakże w konferencji może wziąć udział maksymalnie 50 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konferencji znajdziecie na fp ZOSP RP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »