Nowe pojazdy pożarnicze w Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku

W dniu 21 listopada 2022 r. na terenie Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku odbyła się uroczystość związana z przekazaniem pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Do skutecznego funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych niezbędne jest ciągłe doposażanie w nowoczesne pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz specjalistyczny sprzęt. Celem wzmocnienia potencjału ratowniczo-gaśniczego Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz, na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku bryg. Wojciecha Łapińskiego przekazał:

  • ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 z napędem 4×4 VOLVO, który został sfinansowany ze środków Budżetu Państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej oraz środków przekazanych przez zakłady ubezpieczeń;
  • lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRR z napędem 4×4 FORD RANGER, który został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V” realizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas uroczystości dokonano również przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA 5/32 MAN do Ochotniczej Straży Pożarnej w Surażu. Natomiast do OSP w Szumowie przekazany został lekki samochód operacyjny – SLOp Opel Astra.

Ponadto, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewickich została wręczona decyzja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, odnośnie włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na kolejne 5 lat.

W uroczystości udział wzięli:

  • Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji i Nauki,
  • Mariusz Gromko – Senator RP,
  • Tomasz Madras – Wicewojewoda podlaski,
  • Roman Czepe – Wicestarosta Powiatu Białostockiego,
  • dh Andrzej Koc – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku

oraz księża Kapelani.

Opracowanie i zdjęcia:  mł. kpt. Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko, KM PSP w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »