Bałkany 2020: Strażacy wracają z misji

Polscy strażacy uczestniczący w konwoju z pomocą humanitarną na Bałkany wracają do kraju. Ostatnim punktem rozładunku było Sarajewo, stolica Bośni i Hercegowiny. W skład konwoju wchodzi sześć ciężarówek i samochód operacyjny z KG PSP oraz 14 strażaków.

Konwój z pomocą humanitarną dla państw Bałkanów Zachodnich z Warszawy wyruszył przed tygodniem (26 maja). Strażacy Państwowej Straży Pożarnej zawieźli 600 tys. maseczek i ponad 60 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Materiały te będą wykorzystane do zwalczania pandemii Covid-19.

Pierwszym punktem docelowym była Serbia, następnie Macedonia Północna i Kosowo, a także Albania oraz Bośnia i Hercegowina. Przyjazd polskich strażaków spotkał się ze sporym zainteresowaniem tamtejszych władz oraz mediów. Po zakończeniu rozładunku w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie, konwój wyruszył w drogę powrotną.

Według ostatnich meldunków wjechali już na terytorium Chorwacji i zmierzają w kierunku Węgier. W skład konwoju wchodzą strażacy  województw: podkarpackiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego, a także Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Foto: Twitter / Państwowa Straż Pożarna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »