Duży pożar tartaku w Grodźcu koło Konina

Blisko 30 zastępów strażackich zadysponowano do Grodźca koło Konina gdzie przed południem doszło do pożaru w tartaku. Spłonęła hala, w której odbywała się produkcja pelletu. Pożar udało się już opanować. Nie ma informacji o ofiarach i osobach poszkodowanych.

Informacja o pożarze w podkonińskim Grodźcu do strażaków wpłynęła we wtorek (10.01) po godzinie 10. Na miejsce zadysponowano zastępy z jednostek ratowniczo-gaśniczych KM PSP Konin oraz lokalne jednostki OSP. Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce okazało się, że ogień zajął całkowicie halę, w której odbywała się produkcja pelletu, wraz z wyposażeniem. Z uwagi na sytuację pożarową zadysponowano kolejne jednostki PSP i OSP.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 26 zastępów PSP i OSP. Zadysponowano również strażaków zawodowych z Poznania i Słupcy, a także kolejne jednostki OSP z powiatu konińskiego i samego Konina. Mimo wysiłku strażaków obiekt, wraz ze znajdującymi się w hali maszynami spłonął. Brak jest natomiast informacji o osobach poszkodowanych.

Trwa dogaszanie pożaru, a jego przyczyna nie jest jeszcze znana.

Fotografia nagłówkowa: Fb/Mariusz P. Woźniak – Wójt Gminy Grodziec


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »