Podlaski sejmik rozdzielił dotacje. Ponad 3 mln zł. dla gmin na OSP

3 mln 100 tys. złotych z budżetu województwa podlaskiego trafi na konta gmin z przeznaczeniem na zakupy i inwestycje w miejscowych OSP. Ze wsparcia skorzysta 109 gmin i około 300 jednostek OSP.

Na sesji z 24 kwietnia br. radni Sejmiku Województwa Podlaskiego podjęli uchwałę, w której samorząd województwa dokonał rozdziału dotacji dla gmin z przeznaczeniem dla ochotniczych straży pożarnych. Fundusze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu sprzętu strażackiego, ubrań ochronnych, a także samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznych szkoleń.

Pierwotnie zakładano wydanie na wsparcie ochotniczych straży pożarnych kwoty 2 mln złotych. Projekt cieszył się jednak sporym zainteresowaniem ze strony podlaskich gmin. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ogółem 109 wniosków, na łączną kwotę ponad 6,7 mln zł. Wszystkie zostały zaakceptowane. Zapadły więc decyzje o zwiększeniu puli środków na kwotę 3 mln. 100 tys. złotych.

Z roku na rok nasze wsparcie na działania strażaków wzrasta, ponieważ widzimy, jak ważną rolę odgrywają oni w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom województwa podlaskiego, ale też inicjują wiele przedsięwzięć znaczących dla lokalnych społeczności mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Wysokość dotacji oscyluje w przedziale od 3 tys. złotych do 70 tys. złotych. Łącznie ze wsparcia samorządu wojewódzkiego skorzystać może około 300 jednostek OSP z całego województwa.

Gminy i ochotnicze straże pożarne mają teraz czas do końca listopada na wykorzystanie dotacji.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: Mateusz Duchnowski, UM Województwa Podlaskiego


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »