Samochody dla zachodniopomorskich OSP przekazane

22 lutego 2021 r. w siedzibie komendy wojewódzkiej PSP w Szczecinie odbyła się uroczystość przekazania 22 samochodów ratowniczo – gaśniczych o wartości 18 mln zł dla jednostek ochotniczych straży pożarnych woj. zachodniopomorskiego.

W wydarzeniu udział wzięli: sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, posłowie na Sejm RP Michał Jach, Czesław Hoc, Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak, zachodniopomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Tomczyk, zastępca prezesa NFOŚiGW Paweł Mirowski, prezes zachodniopomorskiego WFOŚiGW Emilia Niemyt, prezes ARiMR Halina Szymańska, prezes zarządu wojewódzkiego OSP druh Marek Kowalski.

Szczególne słowa podziękowania i wielkie serce wysyłam do moich przyjaciół i druhów z OSP za to, że jesteście w każdej chwili z nami, za to, że możemy na was liczyć, bo bez was byśmy sobie nie poradzili. Jest nas 31 tys. (strażaków PSP – przyp.KG PSP), ochotników i druhów, którzy wyjeżdżają do akcji jest ponad 200 tys. To pokazuje jaką siłę stanowicie – powiedział w swoim wystąpieniu podczas uroczystości, komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak.

Po uroczystości przekazania samochodów, komendant główny PSP wziął udział w odprawie rocznej podsumowującej działania PSP woj. zachodniopomorskiego w 2020 r.

Opracowanie:  Zespół prasowy KG PSP,
Zdjęcia:  kpt. dr Tomasz Kubiak – KW PSP w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »