Stołeczna „szóstka” zmieni lokalizację

Wiele wskazuje na to, że za kilka lat strażacy ze stołecznej JRG-6 przeniosą się do nowej siedziby. Nowy obiekt miałby powstać u zbiegu ulic Wólczyńskiej i Opłotek. Dziś Rada m. st. Warszawy jednogłośnie wyraziła zgodę na przekazanie gruntu w darowiźnie na rzecz Skarbu Państwa.

Za kilka lat strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Warszawie prawdopodobnie wyprowadzą się z koszar przy ulicy Marymonckiej, do nowych obiektów, które mają powstać u zbiegu ulic Wólczańskiej i Opłotek. Pierwszy krok ku tej inwestycji poczyniła dziś Rada Miasta Stołecznego Warszawy. Stołeczni radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przekazanie Skarbowi Państwa gruntów, na których miałaby stanąć nowa siedziba. Dzięki tej decyzji Komenda Miejska PSP m. st. Warszawa już wkrótce będzie mogła ogłosić przetarg na wykonanie szczegółowej dokumentacji projektowej, a także starać się o pozwolenie na budowę.

Zgodnie ze wstępną koncepcją ma to być najnowocześniejsza jednostka PSP w Polsce.

Oprócz standardowej strażnicy z halą garażową dla wozów gaśniczych powstaną koszary dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”. Znajdą się tam dwa laboratoria – chemiczne i biologiczne (oba o powierzchni prawie 200 mkw.), oddzielny garaż tylko dla wozów i sprzętu rozpoznania chemicznego, plac z przeszkodami do ćwiczeń z operowania robotami rozpoznania chemicznego, pomieszczenia do konserwacji ubrań gazoszczelnych oraz sale dydaktyczne, gdzie szkoleni będą strażacy i specjaliści z całego kraju. Dodatkowo na terenie jednostki znajdziemy boisko, plac do ćwiczeń pożarniczych oraz salę gimnastyczną – przekazał na swoim profilu burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Na tej przeprowadzce skorzystają również strażacy z innej bielańskiej jednostki. Z koszar przy ul. Zgrupowania AK „KAMPINOS”, do znacznie większej strażnicy na Marymonckiej przeniesie się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 11.

Stołeczna JRG-6 w ubiegłym roku odnotowała ponad 1100 wyjazdów do zdarzeń, z czego blisko 300 wyjazdów zrealizowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

Wizualizacja: Fb/Grzegorz Pietruczuk – Burmistrz Dzielnicy Bielany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »