Tragiczny wypadek pod Chojnicami. Auto uderzyło w koparko-ładowarkę

22-letni kierujący golfem zginął w wypadku, do którego doszło o poranku na drodze wojewódzkiej 240. W miejscowości Silno pod Chojnicami auto kierowane przez 22-latka zderzyło się z koparko-ładowarką. Do szpitala trafił pasażer osobówki.

Około godziny 6:53 w poniedziałek (17.05) służby z Chojnic w woj. pomorskim zostały powiadomione o wypadku drogowym między Chojnicami a Silnem. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z koparko-ładowarką. Na miejsce skierowano strażaków z Chojnic i Ogorzelin, zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziła się informacja ze zgłoszenia. W samochodzie osobowym podróżowały dwie osoby, koparko-ładowarką jedna. W celu ewakuacji osób poszkodowanych z samochodu osobowego strażacy wykorzystali hydrauliczne narzędzia. Po wykonaniu dostępu przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy – relacjonuje st. kpt. Marcin Wróblewski.

Mimo wysiłku ratowników kierujący autem 22-latek zginął na miejscu. Jego pasażer z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący drugim pojazdem nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca osobowego golfa jadąc w kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka koparko-ładowarką – informuje chojnicka policja.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin. W akcji uczestniczyły 4 zastępy z JRG w Chojnicach oraz zastęp OSP Ogorzeliny. Działania zastępów polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, a także uprzątnięciu z jezdni olejów i płynów eksploatacyjnych.

Foto: KPP Chojnice, KP PSP Chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »